Odśwież wygląd swojego domu, nadając mu całkiem nowego stylu

Wielofunkcyjny pokój dzienny

Wystrój wnętrz to nie tylko ich wygląd – to także praktyczne rozwiązania, które sprawiają, że konkretne przestrzenie dobrze pełnią funkcje, jakie im przypisano. Coraz mniejszą uwagę przykłada się to wyglądu sensu stricto, a coraz większą do funkcjonalności. W dobie wszechobecnych bloków meble, które potrafią pełnić wiele funkcji jednocześnie, są na wagę złota.

Sypialnia i salon

 

Praktycznie tylko właściciele domów oraz osoby nieposiadające dzieci mogą pochwalić się własnymi sypialniami. Wszyscy pozostali muszą zadowolić się jedynie pokojem dziennym lub salonem na noc zamieniającym się w sypialnię. Taka sytuacja wymaga zastosowania nietypowych rozwiązań. Z tego właśnie powodu w sklepach z artykułami wyposażenia wnętrz można znaleźć tak wiele mebli o podwójnej funkcji. Prym wiodą tutaj sofy i kanapy, które po rozłożeniu zamieniają się w bardzo wygodne, pełnowymiarowe łóżka sypialniane. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają własnych sypialni. Doskonale w takim wypadku sprawdzają się także szafki nocne, które dodatkowo, w ciągu dnia, mogą pełnić rolę stolika lub komódki. W takich wnętrzach, które łączą w sobie funkcje salonu i sypialni, niezbędny będzie także podwójny rząd zasłon: jednych na dzień, by delikatnie przesłonić okna, i drugich na noc – by całkowicie odciąć dopływ światła napływającego z zewnątrz. Takiego rodzaju produkty można kupić w niemalże każdym sklepie z branży związanej z aranżacją wnętrz. Dodatkowo czasami można je znaleźć również w zwykłych marketach.

2 komentarze

  • Lidia, Wrzesień 28, 2017, 5:06 pm

  Odpowiedz

  Ikea ma bardzo wygodne sofy, raz spałam u koleżanki, nie mogłam uwierzyć, że to jest ta sama kanapa, na której siedziałyśmy cały wieczór, coś fenomenalnego!

  • Eleonora, Wrzesień 28, 2017, 5:07 pm

  Odpowiedz

  Ja wiem, że dzieci, że mało miejsca, ale nie wyobrażam sobie nie posiadać sypialni ;/ ja postawiłam ściankę działową i choć połowicznie mam własne miejsce do spania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.